Kurs językowy dla grup szkolnych w ramach programu VILLANGO trwa 5 dni, od poniedziałku do piątku.

Gwarantujemy bardzo indywidualne podejście i pracę z młodzieżą, która jest na różnych poziomach języka, w ramach tej samej klasy.

RAMOWY_PROGRAM_wioska_językowa_VILLANGO – do pobrania

Informacja o wioskach językowych VILLANGO do druku – pobierz tutaj

Na program składają się:

Sesje tematyczne – to czas na różne aktywne zajęcia (w pomieszczeniach lub na powietrzu) mające na celu poszerzanie i utrwalanie zasobu słownictwa uczestników oraz trenowanie wypowiedzi na różne tematy.

Sesje praktyczne – podczas tych zajęć uczestnicy będą mieli możliwość trenowania autentycznych sytuacji z życia, jak pytanie o drogę, rozmowa z nowo poznaną osobą czy zachowanie się w restauracji. Zajęcia będą polegały na odgrywaniu scenek, improwizacji, odgrywaniu ról z udziałem native speakerów, którzy będą pomagali i pokazywali uczestnikom, co należy powiedzieć w danej sytuacji. Uczestnicy otrzymają przydatne zwroty, krótkie scenariusze oraz będą pracować na autentycznych materiałach, jak mapa, menu itp. Wybór sesji praktycznych jest bardzo duży, może to być także: wywiad z nativem, pisanie maili, pozdrowień, pisanie listu, scenki u lekarza, rozmowy telefoniczne itd.

Sesje grupowe – cel tych zajęć to nabycie umiejętności komunikowania się w języku obcym podczas pracy w zespole. Uczestnicy podzieleni na małe grupy z nativami będą dyskutować i wypracowywać wspólne pomysły na rozwiązanie zaproponowanych konkretnych problemów lub będą musieli coś wspólnie zaprojektować. Na koniec zajęć każda grupa podzieli się wynikami swojej pracy z pozostałymi uczestnikami.

Przygotowanie prezentacji w języku obcym – podczas całego obozu uczestnicy podzieleni na małe grupy będą pracować z pomocą NATIVA – mentora nad projektem, który wspólnie zaprezentują pod koniec obozu. Jest to wspaniała okazja do dzielenia się swoimi pasjami i indywidualnej pracy z native speakerem.

Wieczorki tematyczne – każdego wieczoru nativi opowiadają o krajach/regionach z jakich pochodzą oraz animują ciekawe zajęcia integracyjne. Propozycje wieczorków tematycznych: wieczór filmowy, wieczór karaoke, wieczór gier planszowych, ognisko i nauka piosenek, wieczór kalamburów, wieczór taneczny i inne. Wyboru tematów dokonujemy wspólnie z grupą, według zainteresowań uczestników.

Zajęcia sportowe i rekreacyjne – w ramach zajęć ruchowych proponujemy: grę w bule, grę w piłkę siatkową, piłkę nożną, spacer po okolicy, badminton, gimnastykę, puszczanie latawców, jogę i inne zajęcia w zależności od zainteresowań uczestników grupy i pogody.

Dodatkowo w programie:

– gra miejska po Łodzi, zwiedzanie zamku w Łęczycy (opcje do wyboru)
– wycieczki piesze po rezerwacie przyrody Grądy nad Lindą
– ognisko, dyskoteka
– konkursy z nagrodami

Program jest nastawiony na intensywną i praktyczną naukę języka, ale nie zapominamy również o tym, że jest to jednocześnie czas integracji i nawiązywania międzynarodowych przyjaźni 🙂 Dbamy o to, aby uczniowie czuli atmosferę przygody i urozmaicamy zajęcia w taki sposób, aby nie było za trudno, aby było różnorodnie i ciekawie. Podczas całego pobytu nasze koordynatorki współpracują z wychowawcami grupy, aby na bieżąco reagować na potrzeby grupy.